Firma MaKu vznikla v roce 1995 a jako první v České republice
začala vyrábět turistické plastové kanoe.

Technologie výroby plastových lodí (rotační natavování) zaručuje oproti laminátovým nové vynikající vlastnosti. Díky použitému materiálu, Super Linear polyethylenu, mají kanoe vysokou životnost a zároveň příznivou hmotnost, jsou mnohem odolnější proti mechanickému poškození a odpadá tak nutnost častých oprav. MaKu ViKi

Prvním modelem, který firma MaKu vyrobila, byla otevřená turistická kanoe MaKu ViKi, vhodná zejména na klidnější vodu. Design lodi byl odvozen ze známé laminátové turistické kanoe Viki Sodomka, jejímž konstruktérem je několikanásobný mistr světa ve vodním slalomu a sjezdu Petr Sodomka. Pro ty, kteří mají rádi obtížnější vodní terény, vznikla zavřená kanoe MaKu ViKi, která při použití krycích zástěr navíc zaručuje naprosto suché věci.

Obě lodě mají díky délce 4,3 m vynikající jízdní vlastnosti. Speciální geometrie přídi omezuje stříkání vody do lodě při jízdě ve vlnách.

Kanoi MaKu Vydra nabízíme jako klasickou otevřenou turistickou loď použitelnou do obtížnosti WW III a zavřenou pro náročnější terény. Tato loď má tři otvory ve kterých se dá pohodlně sedě jako u otevřeného typu, a dají lehce zakrýt krycími zástěrami. Pro tento typ lodí vyrábí MaKu speciální vodotěsné 70 l barely na věci, které zároveň vyztužují dno a zajišťují loď proti potopení.

Novinka roku 2005 je turistická kanoe TURAN, má proti modelu 2004 zesílenou palubu v oblasti límce, která poskytuje extremní stabilitu a nosnost při zachování snadné ovladatelnosti. Velký vnitřní prostor zaručuje pohodlí pro celou posádku při dlouhé plavbě ve více lidech. Svými vlastnostmi vyhovuje i začínajícím vodákům a je tedy vhodná pro cestovní kanceláře a pro ty co nechtějí cestovat pouze ve dvou. Loď je vybavena třemi sedačkami.

Všechny lodě mají klasický límec, umožňující nasazení ochranné zástěry. Dno je vyztuženo třemi kýly, což maximalizuje její pevnost, snižuje možnost prolomení a zároveň zaručuje dobré vedení lodi. Loď může být na přání vybavena nafukovacími vaky proti potopení. Zároveň je možné ke všem typům kanoí zakoupit vodotěsné barely a krycí zástěry, které umožní hladký průjezd vodních terénů i vyšších obtížností. Příjemné sezení na dřevěných sedačkách a hladké, neklouzavé stěny uvnitř lodi, to vše umocní požitek z jízdy.

Lodě MaKu jsou určeny pro širokou veřejnost a zcela jistě uspokojí i náročné jezdce, mají zajímavý systém záruky ... ale to už se dočtete na dalších našich stránkách.